^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

 

W Jastrzębiej Górze w dniach 28.02-06.03 rywalizowano o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski Młodzików, czyli w grupie do lat 10 (odpowiednio 66 chłopców i 68 dziewcząt).

 

Jeżeli chodzi o chłopców, to CM Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa) zdążył już pomimo bardzo młodego wieku przyzwyczaić do swoich sukcesów. Jednak pewne zwycięstwo - 8/9, tylko z dwoma remisami, w tym w ostatniej rundzie, robi wrażenie. Bartosz startował z 5 nr startowym i jednocześnie jako rok młodszy od większości zawodników. Jak widać wskazania rankingowe są mocno mylące wśród młodzików, podobnie zresztą jak w grupie dziewcząt. Wyniki pozostałych chłopców z Mazowsza: 20. Jan Góral (MZSzach – UKS Żagle W-wa), 22. Grzegorz Iwaszkiewicz (KSz Polonia W-wa), 24. Michał Wolski (UKS Czternastka W-wa), 26. Mateusz Pancewicz (Szachowy Uniwersytet W-wa) – wszyscy 5/9, 45. Piotr Kubaszewski (Czternastka) 4/9, 57. Marek Kycia (Czternastka), 60. Artur Grządka (KS Laura Chylice) obaj 3/9, 64. Mateusz Żmuda (Czternastka) 2/9.

 

W grupie dziewcząt aż trzy zawodniczki zdobyły 7,5/9 dzieląc 1-3 miejsce: 1. Magdalena Pawicka (KSz Polonia Wrocław), 2. Martyna Starosta (UKS Ognisko Rydułtowy). W tym gronie znalazła się 3. Zuzanna Rejniak (Szachowy Uniwersytet W-wa), co niesłychanie cieszy, gdyż na pewno nie była wymieniana wśród faworytek tych zawodów (9 nr startowy). Gdyby o wartościowaniu decydowały najpierw bezpośrednie pojedynki zainteresowanych, kolejność na podium byłaby dokładnie odwrotna. Wyniki pozostałych dziewcząt reprezentujących Mazowsze: 15. Magdalena Kicińska (KS Entropia NZSPW W-wa) norma na II kategorię + awans na finały 2017 ze swojego rocznika, 22. Jaśmina Kanduła (KSz Polonia W-wa) obie 5,5/9, 23. Katarzyna Pastuszko (Czternastka) 5/9, 34. Maria Siekańska (MZSzach) 4,5/9, 43. Magdalena Przytarska (TKKF Promyk Ciechanów) 4/9.

 

Reprezentacja zawodniczek i zawodników z Mazowsza (6 dziewcząt i 9 chłopców), była bardzo liczna, przy średniej na województwo ok. 4+4. Sam start na finałach jest już dla niektórych sukcesem i może być zachętą do dalszej pracy nad szachami. 

Medalowe lokaty dla przedstawicieli stosunkowo młodych stażem klubów bardzo cieszą, podobnie jak i debiuty ich przedstawicieli na finałach (Promyk, Uniwersytet, Żagle).

 

Relacja z zawodów na stronie PZSzach (m.in. ze zdjęciem Bartosza Fiszera)

Poniżej Zuzanna Rejniak na najniższym stopniu podium MPM.

 

 

 

 

 

Wesprzyj MZSzach

Obóz MZSzach

Sklep Caissa

Copyright © 2022 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy