^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

 

Trwa Medalowa Passa Laury Chylice
W niedzielę 29 08 2018 zakończyły się rozgrywki centralnych lig szachowych juniorów. W najwyższej klasie rozgrywkowej (Ekstraliga), uczestniczyły dwie drużyny
z Mazowsza. Polonia Warszawa i KS Laura Chylice. Laura broniła tytułu wicemistrza Polski z sezonu 2017. Przed rozgrywkami było wiadomo że to trudne zadanie. Drużyna musiała ulec totalnej przebudowie w stosunku do zeszłego sezonu. Dwójka czołowych zawodników ukończyła bowiem wiek juniorski, kolejni z kolei przekroczyli barierę wieku juniora młodszego. Wszystkie sześć szachownic zaliczyły więc zmianę obsady. Ranking średni drużyny spadł o 49 punktów Elo (ranking międzynarodowy). Siła drużyny okazała się jednak wystarczająca do pozostania na podium Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach. Laura wygrała 5 meczy i jeden zremisowała. Zaliczyła trzy przegrane, wszystkie z drużynami o niższym rankingu. Doprowadziło to do sytuacji gdy o medalu rozstrzygała 4 wartościowość. Przez długi czas po zakończeniu gier sędziowie liczyli która z drużyn zdobyła 3 miejsce. Laura bowiem, miała tyle samo punktów meczowych(zwycięstwa, remisy, przegrane) co Polonia Wrocław. Jednakowa była również ilość małych punktów(wyniki na poszczególnych szachownicach), remis w bezpośrednim pojedynku. Szczęśliwie rozstrzygnęło to że drużyny które przegrały z Laurą zdobyły więcej punktów niż przeciwnicy ograni przez wrocławian (punktacja Sonneberg-Berger na małych punktach). Ostatecznie mistrzami Polski została drużyna GKS Katowice, przed LKSZ GCKiP Czarna, Laura na 3 miejscu. Polonia Warszawa zajęła szóste miejsce. W drużynie Laury wystąpili:

1) Mistrz Fide Patryk Chylewski 3,5 pkt
2) Kandydat na Mistrza Daniel Sanz Wawer 3,5pkt
3) I kat. Michał Redzisz 6,5 pkt
4) Kandydatka na Mistrzynię Monika Marcińczyk 6,5 pkt
5) Kandydatka na Mistrzynię Pola Mościcka 5 pkt
6) I kat. Hanna Trzaskowska 3 pkt.

Trenerami byli arcymistrz Bartosz Soćko, mistrz krajowy Maciej Nurkiewicz.

Zdobycie 3 miejsca MP jest niewątpliwym sukcesem. Po trzech rundach ambicje i możliwości drużyny zdawały się sięgać wyżej. Laura w pierwszej rundzie miażdżąco pokonała nr 1 listy startowej (Czarna) 5-1. W drugiej pokonała osłabione Rodło Opole, a w trzeciej zremisowała z Mistrzem Polski sezonu 2017. Niestety wpadka z beniaminkiem w rundzie 4 odsunęła marzenia o mistrzostwie. Teraz pozostał rok na zbudowanie drużyny na przyszły sezon. Co najmniej trójka zawodników z powodu wieku utraci miejsce w składzie. Koniec turnieju, jest początkiem przygotowań do następnego. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne rozgrywki. W I lidze wystartowała drużyna Czternastki Ursus zdobywając 7 miejsce. W II lidze żadna z drużyn mazowieckich nie zbliżyła się do pozycji dających awans, ale szczęśliwie żadna też nie spadła.

Serwis turniejowy

Wesprzyj MZSzach

Obóz MZSzach

Sklep Caissa

Copyright © 2022 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy